Známe vítěze krajského kola Českého videosalonu

Úctyhodný 66. ročník krajské filmové soutěže Českého videosalonu zná své vítěze a postupující do celostátního kola.

Na filmové soutěži, která se konala v sobotu 13. dubna v kině Luník v Červeném Kostelci, zvítězil se svým hraným komediálním snímkem Náhoda Martin Bohadlo. Z rukou náměstkyně Královéhradeckého kraje Martiny Berdychové obdržel cenu hejtmana za významné audiovizuální dílo. Cenu za kameru předal starosta města Rostislav Petrák Filipovi Malému za videoklip Day dreams.  Cenu diváků získal snímek Jak se staví totem od Jaromíra Schejbala.

Odborná porota poslala do celostátního kola celkem 11 snímků všech žánrových kategorií, nejpočetněji byla zastoupena kategorie dokumentu. Součástí celodenní akce byly i rozborové semináře pro tvůrce a veřejnost. Speciálním hostem se stal mladý režisér David Balda, který ukázal, kam až se z neprofesionální sféry dá vypracovat. Jako soutěžící zvítězil na Českém videosalonu v roce 2015 a 2016 a nyní publiku představil svůj celovečerní snímek Narušitel, který běží v českých kinech.

Vrcholné celostátní kolo, kde bude Královéhradecký kraj reprezentovat 11 filmařů, proběhne v druhé polovině června v Ústí nad Orlicí. Každoročně si tvůrci z našeho kraje odváží nejvyšší počet ocenění.

Najděte svoji akci